ciekawostki, wspomnienia o
Jerzym Janickim
Substytut, namiastka, nie do końca spłacony weksel zaciągnięty od Ziemi tam pozostawionej.
Czkawka
Jerzy Janicki 1928-2007
FUNDACJA IM. JERZEGO JANICKIEGO
JERZY JANICKI
KONTAKT
TWÓRCZOŚĆ
FILM
RADIO
KRESY
BIESZCZADY
Fundacja im. Jerzego Janickiego  KONTO FUNDACJI: Bank Millenium  98 1160 2202 0000 0001 6061 7363
Strona Główna
Polityka Prywatności
Copyrights Fundacja im. Jerzego Janickiego
Spotkanie z tą niezwykłą polską krainą zaowocowało fascynacją Janickiego mieszkającymi tu ludźmi, ich losami i wręcz niecodzienną propagowaną przez nich filozofią życia. Niemal narkotycznie wsłuchiwał się  w opowieści snute przez bieszczadników przy biesiadnych stołach i ogniskach. Rzeczywistość Bieszczadów przetransformowana została przez Janickiego na język prozy, radia i kina. Szerokiej publiczności objawiła się w formie filmów i słuchowisk radiowych takich jak „Hasło”, „Wolna Sobota” i „Wesołych Świąt” oraz zbioru kultowych już „Opowiadań bieszczadzkich”.
Bieszczady nie zapomniały o Jerzym Janickim.  Tabliczka z jego nazwiskiem na wieczystą pamiątkę przybita została na  kapliczce pamięci w Cisnej i znalazła się  w otoczeniu najsłynniejszych bieszczadników. W maju 2010 roku w Lutowiskach uroczyście odsłonięto pomnik Jerzego Janickiego oraz nadano Gminnemu Ośrodkowi Kultury jego imię.
F1010018
Tabliczka z nazwiskiem Jerzego Janickiego na "Kapliczce Pamięci" w Cisnej, umieszczona obok slynnych Bieszczadników. Poniżej - dom w Chmielu, ulubione miejsce pracy i relaksu J. Janickiego
wróć
skanuj0032
dalej